Šk. rok 2020/2021AktualityOznamy a pozvánky

OZNAM – 23.10.

AKTUALIZÁCIA: rozhodnutie ministra ŠVVaŠ SR TU

Vážení rodičia,
posielam Vám usmernenie k organizácii budúceho týždňa. Na základe včerajšej tlačovej konferencie majú byť od pondelka 26.10.2020 otvorené len materské školy a prvý stupeň základných škôl, čo sú deti od prípravného do štvrtého ročníka. Podľa informácií, ktoré ste posielali triednym učiteľom, sme deti z tejto kategórie prihlásili aj na obedy /len tie, ktoré fyzicky v pondelok prídu/.
Spolu s okresným úradom odborom školstva v Prešove riešime ešte výnimku pre špeciálne školy. Ak by ministerstvo školstva udelilo špeciálnym školám výnimku, mohli by nastúpiť aj deti druhého stupňa, možno aj praktickej školy. Ministerstvo zatiaľ na naše otázky neodpovedalo. Ak by sme sa odpoveď dozvedeli do nedele, dám vám obratom vedieť, takže si kontrolujte mailovú schránku, prípadne našu web stránku alebo facebook. V prípade, že výnimkou ministerstva budú môcť nastúpiť do školy aj deti druhého stupňa prípadne praktickej školy, v pondelok nebudú mať stravu, lebo objednávku som musela poslať už dnes dopoludnia. Od utorka by sme potom nahlásili stravu pre všetkých záujemcov. Nezabudnite, že zatiaľ máme informáciu, že nastupujú len deti MŠ a 1.stupňa!!!
Pre deti MŠ a 1.stupňa je teda zabezpečená aj popoludňajšia služba, tak, ako ste deti prihlásili. Naďalej platí, ak môžete prísť po deti na obed, urobte tak, nech sa čo najmenej detí mieša v skupinách.
O ostatných skutočnostiach vás budem priebežne podľa prichádzajúcich informácií informovať.
Takže v pondelok nastupujú len deti materskej školy a 1.stupňa!
Ďakujem za pochopenie.
Prajem všetkým veľa zdravia, trpezlivosti a síl.

S pozdravom
Mgr. Eva Turáková
riaditeľka

Hore