Šk. rok 2020/2021AktualityOznamy a pozvánky

OZNAM

Vážení rodičia!
Včera 6.10.2020 v popoludňajších hodinách sme boli informovaní našou zamestnankyňou z týždennej pobytovej formy zo špecializovaného zariadenia, ktoré sídli na 6.posch. v našej budove, že bola pozitívne testovaná na COVID-19. Okamžite sme kontaktovali Úrad verejného zdravotníctva a začali postupovať podľa ich usmernení a pokynov. Hneď večer si prišli rodičia pre deti, ktoré sú v týždennej pobytovej forme a všetci zamestnanci špecializovaného zariadenia v týždennej pobytovej forme išli do domácej karantény. Následne sme podľa pokynov úradu spísali oznam detí a kolegov, ktorí prišli do úzkeho kontaktu s našou pozitívne testovanou kolegyňou. O zatvorení týždennej pobytovej formy sme informovali aj ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.
Úrad bude na základe zoznamu kontaktovať jednotlivé osoby a vyzve ich na testovanie. Podľa výsledkov testov nás bude kontaktovať úrad s následnými pokynmi.
Pri komunikácii s úradom sme vysvetlili, že sídlime v jednej budove a deti, ktoré sú v špecializovanom zariadení v týždennej forme sú zároveň žiakmi základnej školy. Keďže deti zatiaľ neboli testované a nemajú žiadne príznaky, školu so všetkými jej zložkami aj ambulantnú formu špecializovaného zariadenia máme mať naďalej v prevádzke. V prípade akýchkoľvek zmien nás úrad bude hneď kontaktovať a usmerňovať.
Úplne rozumiem tomu, ak má niekto z vás obavy priniesť do školy svoje dieťa, preto budeme rešpektovať, ak si deti necháte doma.
Chcem Vás ubezpečiť, že robíme všetko preto, aby sme zabránili šíreniu koronavírusu. Vzhľadom k tomu, že deti nemusia mať rúška, najlepšie viete, že prichádzame veľmi často do kontaktu so slinami, soplíkmi a pod. Napriek tomu sa snažíme robiť všetko tak, aby sme chránili vaše deti i seba a naše rodiny. Či to pomôže uvidíme v najbližších dňoch.
Naďalej budeme postupovať podľa usmernení Úradu verejného zdravotníctva a v súlade s nariadeniami ministerstva. V prípade usmernenia úradu, aby sme zatvorili školu a všetky zariadenia tak budeme musieť urobiť. Do tej doby ale ostávame v plnej prevádzke.
Prajem Vám veľa síl a hlavne zdravia a pokoja v tejto náročnej dobe.

S pozdravom
Mgr. Eva Turáková
riaditeľka

Hore