Súkromná spojená škola

15 rokov žitia spoločného sna

Piatok 23.9.2022 bol výnimočný.

V historických piestoroch PKO Prešov sme oslávili 15 rokov existencie našej školy, ktorá sa zrodila z veľkého sna jej zriaďovateľky a riaditeľky Mgr. Evy Turákovej. Za 15 rokov sa toho veľa zmenilo. Pôvodný sen riaditeľky o škole pre autistické deti zdieľa a rozvíja od založenia školy stále viac ľudí a tak bolo výnimočné na chvíľu sa zastaviť, zaspomínať si a osláviť uplynulých 15 rokov.

Podvečerný program otvorila tieňohra, v ktorej vystúpili herci divadla Viola v Prešove. V pestrom progame, ktorý následoval sa predstavili deti a žiaci školy, ktorých sprevádzali ich učitelia a asistenti. Súčasťou programu boli aj filmové dokrútky o jednotlivých zložkách školy a tiež organizáciách, ktoré v priebehu rokov postupne pribudli. Nechýbali ani spomienky rodičov, ktorých deti nastúpili do školy hneď pri jej vzniku a dnes sú z nich už “dospeláci”.

Viac z tohto výnimočného večera nájdete na našom FB a YouTube kanáli.

Sen pokračuje…

 

ZMENA ZAČIATKU Inovačného vzdelávania

Z kapacitných dôvodov sa prekladá začiatok Inovačného vzdelávania zo 14.10.2022 na 16.3.2023. Využite možnosť podania prihlášok do konca februára 2023.